w najbliższej okolicy

Atrakcje turystyczne

Trasy rowerowe

W bezpośrednim sąsiedztwie naszego obiektu krzyżują się dwie trasy rowerowe które należą do najpiękniejszych tras w Polsce: Velo Dunajec i Szlak wokół Tatr. Trasy dają możliwość aktywnego zwiedzenia Podhala, Spisza i Orawy. Ich przebieg nawiązuje do: najstarszej sieci osadniczej, dawnych szlaków handlowych, zabytków architektury, gotyckich kościołów drewnianych, drewnianego budownictwa ludowego oraz góralskiego folkloru i sztuki ludowej. Poprowadzi Was przez malownicze: torfowiska, doliny górskich rzek, skałki i wzniesienia, urokliwe enklawy leśne i łąkowe. Punkty widokowe na trasie szlaku pozwolą rozkoszować się widokami dzikiej, tatrzańskiej przyrody.

Jesteśmy obiektem przyjaznym rowerzystom. Do dyspozycji gości oddajemy zamykaną rowerownie, gdzie można bezpiecznie przechować rowery.

Przy planowaniu tras polecamy zapoznać się z przewodnikiem po pobliskich trasach autorstwa Wojciecha Goja, który można bezpłatnie pobrać.

Poniżej przestawiamy kilka najbardziej popularnych szlaków.

Velo Dunajec – to stale rozwijany projekt jednej z najbardziej znanych tras rowerowych w Polsce. Trasa zaczyna się w Zakopanem, przecina Nowy Targ i zmierza w kierunku Jeziora Czorsztyńskiego gdzie pokrywa się z trasą Velo Czorsztyn. Dalej biegnie wzdłuż rzeki Dunajec przez Pieniński Park Narodowy, Beskid Sądecki i kończy bieg w położonych na północ od Tarnowa Wietrzychowicach. 

Szlak wokół Tatr – to pętla oplatająca Tatry prowadząca w dużej części dawną trasą kolejową przez Polskę oraz Słowację. Cała trasa to ok. 250km więc planując przejazd całej trasy warto rozłożyć to na kilka dni i za strat oraz metę obrać Nowy Targ.

Velo Czorsztyn – Pętla wokół Jeziora Czorsztyńskiego przez wiele osób uważana za najpiękniejszą trasę rowerową w Polsce. Trasa jest odpowiednia dla wszystkich. Mniej wymagający mogę wybrać wyłącznie pętlę wokół Jeziora która poprowadzona w większości po płaskim terenie którą łączy się z rejsem między zamkami w Niedzicy i Czorsztynie. Wariant trudniejszy to start i meta w Nowym Targu i zamiast rejsu podjazd ze Sromowiec Wyżnych do Czorsztyna.

Otoczenie naszego obiektu sprzyja uprawianiu narciarstwa w każdej z jego form. W samym Nowym Targu znajdują się stacja narciarska Długa Polana oraz kameralny wyciąg Zadział. Podhale jest oczywiście o wiele bogatsze w stacje narciarskie, więc w odległości 10-15km każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie coś dla siebie.

Poza narciarstwem zjazdowym Nowy Targ to także bardzo doba lokalizacja ze względu na narciarstwo biegowe i skiturowe. Trasy biegowe na nowotarskim lotnisku znajdują się w kilkaset metrów od Oberży pod Różą, a trasy biegnące na Turbacz to odległość kilku kilometrów.

Narty

Lotnisko

Nowotarskie lotnisko to najstarsze turystyczne lotnisko w Polsce. Miejsce dla miłośników samolotów, szybowców, modelarstwa czy lotów balonowych.

Najciekawszymi atrakcjami które oferuje lotnisko są  loty samolotowe, szybowcowe lub balonowe loty widokowe oraz skoki ze spadochronem.

Na Podhalu znajduje się kilka kompleksów basenów termalnych m. in.:
– Gorący Potok w Szaflarach
– Termy Szaflary
– Termy Bania w Białce Tatrzańskiej
– Termy Bukovina
– Termy Chochołowskie

W naszej recepcji posiadamy vouchery zniżkowe na Gorący Potok, Termy Bania i Termy Chochołowskie.

Baseny Termalne